Navigatie overslaan
Vrijwilligerswerk Waddinxveen Home
  • Vrijwilligersacademie
  • Over ons
  • Contact
  • Nieuws en informatie
Account aanmakenLog in

Contact

  • Gouweplein 1, 2741 MW Waddinxveen, Nederland
  • [email protected]
  • 0182 - 60 17 29

Vrijwilligerswerk Waddinxveen

  • Vrijwilligers
  • Organisaties
  • Academie
  • Nieuws
  • Over ons

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring

Powered by Deedmob tools

Post | juni 2024 | Vrijwilliger aan het woord | 2 min lezen

Vrijwilliger aan het woord: Ruud over zijn vrijwilligerswerk als gastheer bij Cultuurhuys De Kroon

Door

Caroline Schillemans
Voorkant van het pand van Cultuurhuys De Kroon

In de rubriek "Vrijwilliger aan het woord" geven we enthousiaste vrijwilligers de kans om over hun vrijwilligerswerk te vertellen. Wat maakt hun werk nou zo leuk, bijzonder, interessant en waardevol? Deze keer vertelt Ruud over zijn vrijwilligerswerk als gastheer bij het Cultuurhuys De Kroon.



Voordat Ruud als vrijwilliger bij De Kroon begon was hij al de nodige jaren actief als vrijwilliger in een groot aantal rollen van bondsscheidsrechter tot bestuurder in verschillende functies. Ruud heeft als vrijwilliger gedurende een lange periode een actieve rol gespeeld in onder andere de volleybal wereld. Ruud is dan ook niet onbekend met vrijwilligerswerk.


In 2007 is Ruud van Den Haag naar Waddinxveen verhuisd. Ruud heeft 40 jaar bij Dunea Duin en Water gewerkt, (het waterleiding bedrijf van het westelijk deel van Zuid-Holland) als verzekerings- en schadedeskundige.


In 2020 is Ruud met pensioen gegaan en direct met het voornemen om vrijwilligerswerk te gaan doen. Ruud is er de man niet naar om op zijn luieren te rusten en niks om handen te hebben. Tijdens een terloopse ontmoeting heeft Ruud het advies gekregen om naar de mogelijkheden bij De Kroon te informeren. Ruud heeft vervolgens geïnformeerd naar de mogelijkheden met als resultaat dat hij bij De Kroon vrijwilliger is geworden. De eerste periode als vrijwilliger werd gekenmerkt door de beperkingen die de corona met zich meebrengt in de openstelling van het Cultuurhuys De Kroon. Binnen de mogelijkheden die er werden geboden hebben Ruud en zijn collega vrijwilligers dat gedaan wat mogelijk is.


De rol van Ruud is die van gastheer samen met de collega vrijwilligers en daarmee is hij onderdeel van een team dat voor elkaar instaat. Als een collega vrijwilliger plotseling uitvalt meldt een van de vrijwilligers zich om de dienst over te nemen. De rol van gastheer is een veelzijdige rol met een grote variatie aan activiteiten. Vanaf de rol van gastheer tijdens de ochtend of de middag tot die van gastheer tijdens de voorstellingen, de Pub quiz, de filmvoorstelling, een bijeenkomst of vergadering van bijvoorbeeld een VVE. Naast zijn reguliere diensten is Ruud ook de vliegende keep die voorkomende gaten in de planning opvult. Kortom, Ruud voelt zich als een vis in het water met collega’s die er trots op zijn om gasten naar hun zin te maken.


Enthousiast geworden van het verhaal van Ruud? Cultuurhuys De Kroon is op zoek naar vrijwilligers! Kijk snel of de vacature bij jou past!

Deel blogpost
Gerelateerde blogposts
Portret van Ingrid van der Meer. Buurtbemiddelaar van Kwadraad

Vrijwilliger aan het woord: Ingrid is Buurtbemiddelaar

| Vrijwilliger aan het woord

“Wat verschillend lijkt, maken we gemeenschappelijk.” Als buurtbemiddelaar help ik buren die vastlopen in hun contact met elkaar. Denk aan geluidsoverlast, irritaties of misverstanden. Vaak lijken de verschillen groot, maar in een gesprek blijkt dat mensen meer gemeen hebben dan ze denken. Buurtbemiddeling is laagdrempelig, kosteloos en vertrouwelijk. We werken altijd met twee bemiddelaars. Eerst luisteren we naar beide partijen apart, en als iedereen dat ziet zitten, organiseren we een gezamenlijk gesprek op neutrale locatie. In dat gesprek begeleiden wij, als vrijwilligers, het proces. De oplossingen? Die komen van de buren zelf. En dat is ook de kracht ervan. Ik doe dit werk nu een aantal jaren in Bodegraven-Reeuwijk en Waddinxveen naast mijn baan. Het mooiste is om te zien hoe mensen opluchting ervaren als ze eindelijk weer met elkaar kunnen praten. Zoals bij een burenconflict waar mensen zelfs wilden verhuizen. Na het gesprek begrepen ze elkaar weer en besloten ze te blijven – sterker nog, ze helpen elkaar nu waar het kan. Heb je zelf spanningen met je buren? Wacht dan niet te lang. Een conflict wordt zelden vanzelf kleiner. Buurtbemiddeling kan echt het verschil maken! Ben jij goed in luisteren, blijf je rustig in spannende situaties en geloof je in het herstel van contact? Dan is buurtbemiddeling misschien ook iets voor jou. We kunnen zeker extra bemiddelaars gebruiken! Stuur een mail naar [email protected] . De coördinator maakt graag kennis met je om te bespreken wat ervoor nodig is om aan de slag te gaan als buurtbemiddelaar. Wil je eerst meer weten of direct reageren? Bekijk dan de vacature op de vacaturebank! Samen maken we buurten weer leefbaar.
Lees meer

Vrijwilliger aan het woord: Marieke is Steunouder

| Vrijwilliger aan het woord

In de rubriek "Vrijwilliger aan het woord" geven we enthousiaste vrijwilligers de kans om over hun vrijwilligerswerk te vertellen. Wat maakt hun werk nou zo leuk, bijzonder, interessant en waardevol? Deze keer vertelt Marieke over haar vrijwilligerswerk als steunouder. Waarom heb je ervoor gekozen om steunouder te worden? Wij hebben zelf een gezin met drie jongens tussen de 6 en 13 jaar. Bij ons staat de deur altijd open, niet alleen voor vriendjes van de kinderen maar ook om iets moois te betekenen voor een ander. Wij hebben het goed met elkaar, daardoor is het voor ons mogelijk om iets extra’s te doen voor een ander. Hoe verliep de aanmelding bij Steunouder? Via de basisschool waar onze kinderen naar school gaan, kwam een oproep voorbij over Steunouder. De school mailde ons ook persoonlijk over dit initiatief met de vraag of dit iets voor ons zou kunnen zijn. Daardoor werden we nieuwsgierig en besloten we contact op te nemen met Sandy van Gageldonk, de coördinator van Steunouder in Waddinxveen. Na een fijn gesprek met haar besloten wij om ons als vrijwilliger aan te melden en te bekijken wat er op ons pad zou komen. Hoe is het nu om steunouder te zijn? Sinds februari 2023 komt er ieder woensdag een lief meisje van drie jaar naar ons toe. Zij voelt zich helemaal thuis en is onderdeel van ons jongens gezin. Van tevoren had ik niet verwacht dat het naast hulp bieden voor een ander juist ook voor ons zo leuk zou zijn! Als onze jongens op school zitten draait ze gewoon mee in mijn ritme thuis. Ze gaat mee met boodschappen doen en wandelen in het park. Hier en daar hebben wij inmiddels wat meisjes speelgoed in huis, alhoewel ze zich ook prima vermaakt met wat we al in huis hebben. De jongens kijken zelfs uit naar de dag dat ze komt! Zij genieten als ze uit school komen of vrij zijn van haar gezelligheid. Zij zijn dol op haar en vertellen ook aan anderen hoe leuk ze het vinden dat zij wekelijks bij ons over de vloer komt! Wij zijn blij met onze keuze om als steungezin van betekenis te zijn voor een ander gezin en hiermee de ouders te helpen om weer in hun kracht te komen. We hopen dit nog lang te kunnen doen! De ervaring van de moeder van het meisje Als ouder wil je altijd dat doen, wat het beste is voor je kind. Maar soms merk je dat je kind iets anders nodig heeft, dan wat haar vader en ik haar kunnen geven. Door mijn persoonlijke omstandigheden kost alles mij meer energie. Ik kan haar niet altijd alle aandacht geven die ik haar zo willen geven. Ons steungezin genieten van ons dochtertje, en dat is heel geruststellend voor ons. Gewoon even alle aandacht, dat is zo waardevol!
Lees meer
Werkplaats in Afrika met jongeren aan het werk met gereedschap

Vrijwilliger aan het woord: Cok over zijn vrijwilligerswerk als naaimachinemonteur bij Gered Gereedschap Waddinxveen

| Vrijwilliger aan het woord

Beschrijving van vrijwilligerswerk naaimachinemonteur Cok bij Gered Gereedschap Waddinxveen
Lees meer